Skip to content

CZE: Devoteam zahajuje spolupráci s Czechitas. V rámci partnerství se zapojuje do Digitální akademie: Testování v Ostravě

Woman working on a computer

Ostravská pobočka společnosti Devoteam navázala úzkou spolupráci s organizací Czechitas, která vzdělává ženy a děti v informačních technologiích. Partnerství má dvě roviny. Devoteam poskytuje Czechitas finance i lektory. 

Účastnice se mohou těšit na odborné konzultace Jakuba Luptovce, vedoucího konzultanta Devoteamu a jednoho z mentorů Digitální akademie. Jakub bude provázet mentorským programem, pomáhat se zpracováním závěrečných projektů či při výuce v roli kouče. V rámci své expertizy také představí cloudovou platformu ServiceNow a její funkcionality. 

„Jako pobočka se momentálně snažíme uspokojit požadavky našich zákazníků v oblasti jejich cloudových řešení, a proto je pro nás partnerství s organizací Czechitas velmi důležité, a to nejen kvůli budoucí spolupráci s absolventkami, ale také proto, že jako firma přispíváme k lepšímu uplatnění žen na pracovním trhu,“ uvádí Jakub Hýl, vedoucí ostravské pobočky Devoteamu.

Celá iniciativa je tak ve vzájemném souladu s vizí české centrály francouzské společnosti Devoteam, která se cestou lokálního projektového partnerství rozhodla podpořit tříměsíční intenzivní vzdělávací kurz Digitální akademie: Testování. V současné době se vedení expandující pobočky zaměřuje na akceleraci digitálního trhu a intenzivně nabírá nové zaměstnance v Moravskoslezském kraji.

„Věřím, že firma Devoteam inspiruje naše účastnice k tomu, aby se nebály vstoupit do světa IT. V rámci Digitální akademie naše studentky absolvují i online exkurzi do kanceláří této společnosti. Do Devoteamu nastoupila začátkem roku jedna z našich absolventek a tak doufáme, že k ní další přibudou, uzavírá Mária Falterová, vedoucí ostravské pobočky Czechitas.

Digitální akademie: Testování

Digitální akademie je semestrální intenzivní kurz. Hlavním cílem kurzu je získání znalostí a dovedností mimo jiné i v oblasti softwarového testování, které jde ruku v ruce s celkovou vizí neziskové organizace. Z dlouhodobých statistik Digitální akademie najde své uplatnění v IT více než polovina absolventek.

O Devoteam International Centre of Excellence (ICE):

Devoteam dodává firmám inovativní řešení v oblasti technologií a businessu. Téměř osm tisíc expertů v osmnácti zemích světa provádí společnosti a jejich zaměstnance procesem digitální transformace. 

International Centre of Excellence (ICE), založeno v roce 2018, sídlí v samém srdci Prahy, v Ostravě a Bratislavě. Společnost se mimo jiné zaměřuje na implementaci ServiceNow v IT i business oblastech jako jsou HR, Customer Service Management nebo kybernetická bezpečnost.

Od roku 2020 stojí Devoteam ICE v čele vzniklého regionu Alps & ICE s cílem prohloubit vzájemnou spolupráci napříč pobočkami v České republice, na Slovensku, v Rakousku a Švýcarsku. V březnu roku 2021 obdržel Devoteam status elitního ServiceNow partnera pro IT workflow v EMEA regionu.

O Czechitas:

Czechitas je nezisková organizace, která inspiruje, vzdělává a uplatňuje nové talenty k posílení diverzity a konkurenceschopnosti v IT.

Svět informačních technologií už objevily tisíce žen a stovky dětí díky organizaci Czechitas, která je motivuje, vzdělává, ženám pomáhá najít vysněnou práci v oboru a propojuje je s partnerskými firmami.

Ostravská pobočka vznikla před téměř čtyřmi lety a podpora partnerských IT firem je zásadní pro její rozvoj a růst.

Kontakt pro média:

Eliška Buchtová

Marketing & Communication Consultant

eliska.buchtova@devoteam.com